Bezpieczne metody usuwania toksyn

Tutaj dowiesz się jakie metody usuwania toksyn są bezpieczne oraz skuteczne

 W pierwszej kolejności powinniśmy wykorzystać zewnętrzne związki występujące w naturze które mają zdolność wiązania i unieszkodliwiania toksyn. A związków tych są tysiące. Dla przykładu:

Flawonoidy - czyli naturalne związki organiczne występujące w roślinach, dzielą się na setki różnych podgrup. Każda z nich jest unikalna i posiada indywidualne właściwości walki z toksynami. Najczęściej związki te wykazują zdolność do chelatowania  metali ciężkich takich jak ołów, kadm, rtęć, aluminium czy arsen.

I tu ciekawostka, rośliny zawierają w sobie metale ciężkie które pobierają z gleby, jednak efekt ich szkodliwego działania znoszony jest właśnie przez związki takie jak flawonoidy. Oznacza to, że od tysięcy lat toksyny dostawały się do naszych organizmów, ale natura dawała nam zawsze antidotum w tym samym czasie.

Jednak dziś, metale ciężkie przenikają do naszych organizmów w znacznie większej ilości i nie tylko z roślinami. Zatem powinniśmy zwiększyć podaż związków ochronnych które dała nam natura do walki z toksynami.

Flawonoidy to jeden z setek przykładów walki z toksynami w pożywieniu. Natura dała nam tysiące innych związków, które są w stanie skutecznie neutralizować pestycydy, konserwanty, hormony czy sztuczne barwniki.

 W drugiej kolejności należy dodatkowo wykorzystać wewnętrzne związki niwelujące działanie toksyn jakimi dysponuje nasz organizm. Zapewne tylko mały ułamek z czytających wie jak licznym arsenałem usuwającym toksyny dysponuje nasz organizm.

Glutation - nazwa tego związku większości osób mówi niewiele, albo zupełnie nic. Jest to jednak potężny i najważniejszy związek detoksykujący nasz organizm z toksyn i trucizn. Jak się okazuje, poziom glutationu w dzisiejszej populacji jest bardzo niski, wynika to z ilości toksyn z którymi musi sobie glutation poradzić. Stan ten powoduje, że nasz organizm nie jest w pełni chroniony przed toksynami, które mogą niszczyć każdy organ w naszym ciele.

Sposobem na naprawienie tej sytuacji jest zwiększenie stężenia glutationu w płynach ustrojowych. Jednak tutaj pojawia się kilka pułapek. Po pierwsze największe ilości glutationu organizm syntezuje sam, tylko kilka procent pozyskuje z pożywieniem. Zatem należy dostarczyć organizmowi substratów do produkcji glutationu, a co jeszcze ważniejsze związków katalizujących reakcję syntezy glutationu.

 W trzeciej kolejności powinniśmy wzmocnić fizjologiczne mechanizmy organizmu które służą do usuwania toksyn. Dla przykładu jednym z lepszych sposobów na usuwanie toksyn jest rozszczepianie kwasów tłuszczowych zawartych w żółci które wiążą wiele toksyn.

Żółć jest bardzo bogata w toksyny. Problemem jest jednak krążenie jelitowo-wątrobowe które powoduje zwrotne wchłanianie żółci z toksynami w jelitach z powrotem do wątroby. To sprawia, iż toksyny zamykają się w zamkniętym obiegu i stale przebywają w naszym organizmie. Istnieje wiele rozwiązań tej sytuacji.

Rozszczepianie kwasów żółciowych - dla przykładu wykorzystując bakterie lactobacillus acidophilus, lactobacillus rhamnosus gg czy lactobacillus plantarum v299 możemy usunąć cześć toksyn z organizmu, gdyż bakterie te rozszczepiają kwasy żółciowe, tym samym powodują, iż toksyny związane z tymi kwasami zamiast wchłonięte z powrotem do wątroby zostaną usunięte wraz z kałem z naszego organizmu.

⇐ powrót do strony głównej