Popularne i bardzo niebezpieczne metody usuwania toksyn z organizmu

Tutaj przeczytasz jakich metod usuwania toksyn z organizmu należy bezwzględnie unikać. 

1) Spirulina - to popularny suplement do oczyszczania organizmu. Jednak to  nic innego jak cyjanobakteria. Zawiera silnie trujące toksyny takie jak (BMAA) 3-metyloamino-l-alanina oraz mikrocystyny. Dodatkowo w składzie swojej ściany komórkowej zawiera inną mało znaną toksynę o nazwie lipopolisacharyd - jest to związek który rujnuje zdrowie organizmu w stopniu podobnym do alkoholu etylowego. Spirulina bardzo często zawiera w sobie także wiele metali ciężkich, przeciwko którym jest głównie stosowana.

2) EDTA (kwas wersenowy, kwas edetynowy) - to ponoć cudowny związek oczyszczający cały organizm ze wszystkich metali ciężkich. Sprzedający zapominają jednak dodać, iż istnieje coś takiego jak szereg elektrochemiczny i wygląda on tak:

Li/Li+ -> K/K+ -> Ca/Ca2+ -> Na/Na+ -> Mg/Mg2+ -> Mn/Mn2+ -> Cr/Cr2+ -> Zn/Zn2+ -> Cr/Cr3+ -> Fe/Fe2+ -> Ni/Ni2+ -> Sn/Sn2+ -> Pb/Pb2+ -> H/H+ -> Cu/Cu2+ -> Ag/Ag+ -> Hg/Hg2+ -> Au/Au3+ -> Au/Au+

Oznacza to tyle, że EDTA zanim zwiąże ołów (Pb2+) zareaguje wcześniej z wapniem (Ca2+), sodem (Na+) i magnezem (Mg2+). Wiązanie ołowiu nie jest niemożliwe, ale związanie wcześniejszych metali wiąże się ze stanem zagrażającym życiu. Dla przykładu związanie większości wapnia (Ca2+) spowoduje brak zdolności do krzepnięcia krwi. Wykrwawisz się przy najmniejszym skaleczeniu.

3) Zeolit - to minerał wulkaniczny służący między innymi oczyszczaniu organizmu. Słowem mówiąc ukryty skarb, który będzie zbawieniem dla ludzkości. Warto jednak wspomnieć, że zeolity posiadają przerażająco wysokie stężenie ołowiu o mianie sięgającym 75,000 ppb i jeszcze więcej aluminium. Ludzie, którzy poddali się badaniom po spożyciu zeolitów, wydalali mocz z ilością ołowiu i aluminium która kilkaset razy przekraczała średnie statystyczne. Wnioski pozostawiam Państwu.

⇐ powrót do strony głównej