Pigułki antykoncepcyjne - wpływ na zdrowie


Pigułki antykoncepcyjne sprzyjają wzrostowi poziomu estrogenów w ciele kobiety, co nie jest ani naturalne dla organizmu, ani bezpieczne. Naturalny cykl menstruacyjny kobiety charakteryzuje się rosnącymi i spadającymi poziomami estrogenu i progesteronu przez cały miesiąc. Pigułki antykoncepcyjne działają w ten sposób, że utrzymują estrogen na nienaturalnie wysokim poziomie przez cały miesiąc - tak wysoki, aby oszukać organizm który "myśli", że już jest w ciąży!

Ponieważ organizm postrzega wysokie poziomy estrogenów jako oznakę ciąży, hamuje owulację, a zatem podczas zażywania pigułki nie może dojść do wytworzenia komórki jajowej przez kobietę a tym samym nie dojdzie do ciąży.

1. Zakażenia Candida

Podczas gdy grzyby ( candida albicans ) naturalnie występują w przewodzie pokarmowym, niektóre pokarmy bądź leki czyli tabletki antykoncepcyjne, przyjmowanie antybiotyków, dieta bogata w rafinowane ziarna i cukier oraz wysoki poziom stresu często prowadzą do przerostu Candida, który przenika z przewodu pokarmowego do innych części ciała i prowadzi do objawów chorobowych.

Nadmiar grzybów Candida jest ściśle związany z dominacją estrogenów w ciele kobiety, na co duży wpływ mają przyjmowanie pigułki. Toksyny spowodowane przerostem drożdży mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Na przykład objawy związane z migreną, niepłodnością, fibromyalgią, endometriozą, łuszczycą, depresją i zaburzeniami trawienia.

2. Ryzyko powstania raka

Badania przeprowadzone przez lekarzy, takich jak Chris Kahlenborn z Altoona Hospital w mieście Altoona, w stanie Pensylwania wskazują, że "kobiety, które przyjmowały pigułki antykoncepcyjne przed pierwszym dzieckiem, mają 44-procentowe zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi "

Według Cancer Cancer Organisation:

"Istnieją obawy, że ponieważ pigułki antykoncepcyjne wykorzystują hormony do blokowania ciąży, mogą nadmiernie stymulować komórki piersi, co może zwiększać ryzyko raka piersi. Obawy są większe, jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka piersi z powodu: posiadasz rodzinną historię choroby, biopsję piersi z nieprawidłowymi komórkami. "

3. Zwiększone ryzyko powstawania zakrzepów krwi (problemy z płucami, zatorowość i zakrzepica)

Związek pomiędzy stosowaniem estrogenu a powstawaniem zakrzepów krwi w żyłach (zwany żylną chorobą zakrzepowo-zatorową) został zidentyfikowany ponad 20 lat temu. Opublikowano obszerną literaturę opisującą, jak zwiększa się ryzyko zatorowości w miarę wzrostu dawek estrogenu. Kiedy zakrzep powstaje w głębokiej żyle, zwykle w nodze, nazywa się to zakrzepicą żył głębokich, i jeśli skrzep ten pęka i przemieszcza się do płuc, nazywa się to zatorem tętnicy płucnej, który jest poważnym stanem chorobowym. Estrogen zwiększa aktywność czynników krzepnięcia krwi, co powoduje, że skrzepy pojawiają się częściej.

Skrócenie oddechu, ból w klatce piersiowej, odkrztuszanie krwi, uporczywy ból nóg, zaczerwienienie, obrzęk lub ciepło w dolnej części nóg są objawami skrzepów. Ryzyko powstanie zakrzepów jest najwyższe wśród kobiet z rodzinną historią zakrzepów, u palaczy i osób otyłych / prowadzących siedzący tryb życia.

⇐ powrót do spisu leków